Domy seniora zachodniopomorskie

Domów Seniora powstaje w Polsce coraz więcej, tym samym cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Wśród tych wielu propozycji na rynku trudno jest wybrać. Każdy bliski pragnie, aby dom, w którym będzie mieszkał jego dziadek, babcia, rodzice był dla niego przyjaznym, ciepły i wygodny. Ważne jest również, aby otoczony był fachową i troskliwą opieką.

Dom Seniora Zachodniopomorskie to miejsce, którego hasłem przewodnim jest „Dajemy drugą młodość!”. Przeglądając ofertę tego miejsca, nie można mieć co do tego wątpliwości. Poza standardową, całodobową opieką wykwalifikowanej pielęgniarki, opiekunki i osoby sprzątającej, oferta zawiera różnorodne animacje zajęciowe i imprezy okolicznościowe dostosowane do zainteresowań, pory roku i stanu zdrowia mieszkańców.

Mieszkaniec Domu Seniora w Szczecinie może dosłownie przebierać w propozycjach spędzania wolnego czasu. Od możliwości uprawy ogródka warzywno-kwiatowego, wieczornych spotkań przy muzyce prowadzonych przez studentów Akademii Muzycznej w Szczecinie, po wieczory gier karcianych, wieczorki poezji, wieczorki taneczne i wieczorki serialowe. Do dyspozycji jest ponadto kącik malarza, w którym odbywać się będą zajęcia z podstaw malarstwa prowadzone przez przedstawiciela Pałacu Młodzieży oraz Sala telewizyjna z biblioteczką filmową DVD.

Spośród zorganizowanych imprez mieszkańcy mogą wziąć udział m.in.: w Nocy Świętojańskiej, Powitaniu Wiosny, Dniu Kobiet, zabawie sylwestrowej, również święta jak Wielkanoc, Boże Narodzenie są tradycyjnie obchodzone.

Dom Seniora Szczecin zapewnia na życzenie kontakt z lekarzem rodzinnym, pięć posiłków dziennie oraz stały dostęp do kącika kuchennego. Kącik kuchenny to jeden z tych małych elementów wpływających na domową atmosferę. Mimo wyznaczonych pór posiłków, każdy może zjeść jeszcze coś, na co tylko ma ochotę.

Domowej atmosferze sprzyja też położenie domu seniora Familia, Ogród, który otacza to miejsce ma powierzchnię około 3100 m2. Jest w nim około 80 gatunków roślin, miejsce na ognisko z miejscami siedzącymi, mini plaża z morskim piaskiem wyposażona w leżaki i parasole. Ogród jest miejscem, w którym przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jada się posiłki. Sprzyja to rodzinnej atmosferze, wpływa na nią ma także ograniczona ilość miejsc.